הדרכה הורים פרטנית לילדים עם הפרעת קשב וריכוז

מול הקשיים הנובעים מהפרעת קשב וריכוז, הורים רבים חשים חוסר אונים, כאב, אשמה, תסכול, כישלון ולעיתים אף מאשימים את עצמם בחוסר מסוגלות הורית.
ויותר מזה, הפגישות עם הצוות החינוכי, האבחון והמלצותיו, לא פעם מותירים את ההורים בדילמות קשות והתחבטויות: מהו סדר העדיפויות בטיפול בילד? כיצד ניתן לסייע לו ולקדם אותו, איך מגינים על הילד שלא יישבר, מה לעשות כדי שלא יפתח התנגדות קשה ללמידה או ישקע במצוקה ובחוסר אונים? היכן יש להפגין גמישות ולתת יחס מבין, מקבל ואמפתי, והיכן יש להציב גבולות, לדרוש ואולי אף ללחוץ?. כל אלה הן שאלות שהורים לילדים עם הפרעת קשב וריכוז מתמודדים עמן.
הדרכת הורים פרטנית בגישת הוראה מתקנת היא תהליך ייעוצי, שבו ההורים זוכים הן לתמיכה מקצועית והן לאוזן קשבת בנוגע לקשיים שלהם, ובו מתאפשרת להם בחינה של המצבים היומיומיים שבהם הם נתקלים והדרכים היישומיות לפתרונם, תוך ליווי והנחיה של איש מקצוע בתחום.
בשונה מהדרכה קבוצתית, הדגש הוא ספציפית על המתרחש במשפחה ובין ההורים לילדם ומתן כלים יישומיים ספציפית לקשיים שמשפחה זו מתמודדת עמם בתהליך הפרטני. לאחר הערכת הקשיים וקביעת המטרות, נבנית עם ההורים תכנית התמודדות לקידום והנעת השינויים הרצויים. ההדרכה כוללת גם ליווי וישום תוך משוב ומתן פתרונות לדילמות שצצות במהלך התהליך.
התכנית מביאה בחשבון גם אלמנטים הקשורים לילד, כמו למשל: הדרישות שהוא מתמודד איתן בבית הספר, גבולות הבית וכד', וגם כאלה הקשורים להורים, כמו טיפוח נוכחות הורית מיטיבה, הבניית דפוסי הורות מותאמים ועוד.

לקביעת פגישת היכרות התקשרו עוד היום: 03-5357785