"הורות בקשב" הוא מרכז להדרכת הורים לילדים ומתבגרים עם לקות למידה קשב וריכוז ובנוסף מרכז הכשרה לאנשי מקצוע, בתחום לקויות למידה והפרעת קשב וריכוז ADHD .

אודות הורות בקשב​

"הורות בקשב" – מרכז להדרכת הורים לילדים ומתבגרים עם לקות למידה קשב וריכוז.
מרכז הכשרה לאנשי מקצוע, בתחום לקויות למידה והפרעת קשב וריכוז ADHD .

המרכז מציע להורים לילדים ומתבגרים עם לקות למידה אוו הפרעת קשב וריכוז הדרכות הורים פרטניות וקבוצתיות כמו כן המרכז מקיים השתלמויות וקורסים לאנשי מקצוע, בהנחיית ד"ר רונית פלוטניק ביניהם: "הורות לילדים עם הפרעת קשב -הדרכת הורים פרטנית וקבוצתית", "הקניית מיומנויות חברתיות לילדים עם הפרעת קשב", "הפרעת קשב במשפחה" ועוד. כמו כן המרכז מקיים ימי עיון להורים ואנשי מקצוע.

החזון של הורות בקשב הוא לסייע להורים, לבסס סביבה משפחתית וחינוכית מותאמת ותומכת המאפשרת לילד לפתח את יכולותיו. סביבה משפחתית מותאמת, ממתנת את ביטויי הלקות ומאפשרת התפתחות מיטיבה של כל ילד על פי כוחותיו וכישוריו הייחודים. ואילו סביבה משפחתית וחינוכית שאינה מותאמת, תחריף את ביטויי הלקות.
התפיסה של מרכז הורות בקשב היא אינטגרטיבית, לתפיסתנו ההורה הוא הדמות המשמעותית ביותר בחיי הילד, ההורה הוא המנוף העיקרי לתהליכי השינוי והטיפול בקשיים של הילד ומניעתן.

הורות לילדים עם הפרעת קשב היא הורות ייחודית ומורכבת, המתנהלת במאמץ רב תחת עומס של משימות ודאגה רבה לעתידו של הילד.

הורות ייחודית זו כרוכה בהתמודדות מול קשיים רבים של הילדה הבאים לידי ביטוי בתחום הרגשי, ההתנהגותי, החברתי והלימודי ברמה יומיומית.

הקשיים של הילד בביה"ס, ובמשפחה. מחלחלים להוריו, ומשפיעים במידה רבה על היחסיים בין ההורה לילדו.

המטרה בהדרכת הורים היא לסייע להורים, לבסס תקשורת ויחסיים שיכוננו מרחב בטוח ומותאם, להתפתחות ולשינוי מיטבי של ילדם.

צוות מקצועי

אסנת דרי -מטפלת קוגנטיבית התנהגותית (CBT), מדריכת הורים, מנחה צוותי חינוך, ומנחת קבוצות מוסמכת. יוזמת ומפתחת התכנית "לגעת מבעד לשריון"- תכנית  ארצית בנושא הפרעות קשב, שפותחה בשיתוף  אנשי מקצוע מובילים, השירות  הפסיכולוגי של  משרד החינוך ועמותת ביחד.

"לגעת מבעד לשריון"

ד"ר רונית פלוטניק-  פסיכולוגית חינוכית התפתחותית מומחית,

מחברת הספרים "לגדול אחרת", "שנינו ביחד -וכל אחד לחוד" .

יועצת בכירה להתפתחות הילד בת.ל.מ. ,מרצה בכירה בסמינר הקיבוצים

מנחה קורסים והשתלמויות לאנשי מקצוע, בהורות בקשב.