הדרכת הורים למתבגרים עם ADHD

'הורות בקשב' מתכבדים להזמינכם לקורסים להורים לילדים ומתבגרים עם ADHD, בגילאי 12-17

בהנחיית ד"ר רונית פלוטניק, פסיכולוגית חינוכית והתפתחותית, מפתחת "גישת הוראה מתקנת", מחברת הספר "לגדול אחרת", מרצה בכירה בסמינר הקיבוצים.

הקורסים מבוססים על הגישה הרב מערכתית, וישתתפו בהם, בנוסף, מרצים מתחום הנוירולוגיה והחינוך.

מטרות הקורס:

  • הקניית ידע אודות הפרעת הקשב והשלכותיה על התנהגות הילד והמתבגר בבית הספר ובמשפחה.
  • הקניית דפוסי הורות מותאמים בעזרת ארגז הכלים "גישת הוראה מתקנת", הכוללת את חיזוק הקשר בין ההורה לילדו, הצבת גבולות, בניית סביבה משפחתית מארגנת ועקבית, חיזוק הדימוי העצמי, שיפור מיומנויות חברתיות ועוד.

הנושאים שילמדו בקורס:

הבסיס הנוירולוגי של הפרעת הקשב ■ אבחון הפרעת קשב ולקויות למידה ■ העולם הרגשי והחברתי של מתבגרים עם ADHD ■ איך מציבים גבולות וגם מאפשרים  עצמאות ■ אלימות והתקפי זעם ■ יחסים בין האחים  ■ הפרעת הקשב בבית הספר  ■  שימוש בסמים ובאלכוהול ■  הטיפול הרב־מערכתי בהפרעת הקשב ועוד.

בכל מפגש המנחה מעביר ידע רב ומיומנויות. ההורים יוזמנו להעלות דילמות מעולמם הנוגעים לתוכן המפגש.

תוכן הקורס:

גיבוש הזהות הוא יעד התפתחותי מרכזי בגיל ההתבגרות. המתבגרים בעלי הפרעות קשב נוטים לקחת סיכונים, להיות מוקצנים ולפעול כך שהגורם השולט בהתנהגותם הוא הדחף המידי.  התפקיד של ההורים כדמויות מווסתות ומכילות הוא קריטי לבניית גבולות פנימיים שינחו את דרכם בעתיד. בקורס יושם דגש על מאפיינים התפתחותיים כלליים של מתבגרים בקבוצת הגיל 17-12 לצד הקשיים האופייניים של מתבגרים עם ADHD. הקורס יתמקד בהקניית  ידע בנושא השלכות השיבושים הנוירולוגים על התנהגותו של המתבגר, וכן כלים ודרכי התמודדות חדשים להורים, לחיזוק הקשר בין הורה לילדו המתבגר.

איפה ומתי: 8 מפגשים קבוצתיים, לפרטים נא להתקשר
בין השעות  20:00-21:30 בסמינר הקיבוצים, תל אביב

למידע נוסף והרשמה:

הורות בקשב

טל: 03-5357785

www.horut-bekeshev.co.il